Ahu Büyükkuşoğlu Serter

Fark Labs Kurucusu ve Başkanı, Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Ahu Büyükkuşoğlu Serter
Ahu Büyükkuşoğlu Serter
Fark Labs Kurucusu ve Başkanı, Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı

İlgi Alanları

START-UP   DİJİTAL DÖNÜŞÜM   AR-GE VE İNOVASYON   GİRİŞİMCİLİK  

Hakkında

Ahu Büyükkuşoğlu Serter, seri girişimci ve yatırımcıdır. İkinci nesil bir iş lideri olarak çok yönlü potansiyelinden güç alan Serter; hem yeni iş kolları, hem de şirket içi girişimciliği teşvik etmesiyle kurumsal risk sermayesi kurarak çift yönlü dönüşüm (dual transformation) yaklaşımı geliştirmiştir.

Serter; global bir inovasyon ve dönüşüm merkezi olan Fark Labs'in, kadın liderliğinde dünyayı dönüştürme vizyonuyla kurulan ve sosyal bir girişim olan Arya Kadın Yatırım Platformu'nun ve kurumsal risk sermayesi olan F+ Ventures'ın kurucusudur. 2022 yılında, Türkiye'nin ilk cinsiyet odaklı etki yatırım fonu Arya Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nu kurmuştur. Forbes tarafından Türkiye'nin en yenilikçi 20 şirketinden biri seçilen, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde uzmanlaşmış 50 yılı aşan bir aile şirketi olan Fark Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olmasının yanı sıra Şisecam'ın Yönetim Kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Girişimci Kurumlar Platformu, Otokoç Otomotiv Büyüme Kurulu ve TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) kurul görevlerinde bu oluşumların inovasyon süreçlerine katkı vermektedir. Seri yatırımcı olan Serter, Galata Business Angels ve Endeavor Türkiye'nin de üyesidir. Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin en güçlü 50 kadının arasında yer alır ve ABD'de 100 milyon $+ kategorisinde Girişimci Kadınlar Ödülü'nün sahibidir.
 
Kurucusu olduğu Farklabs İnovasyon ve Teknoloji şirketi ile geleceğe yatırım yapmak isteyen pek çok kurum ve kuruluş ile iş birliği içinde ve dünyayı daha iyi yapacak olan teknoloji ve insanlara yatırım yapmaktadır.