Adnan Polat

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Adnan Polat
Adnan Polat
Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı

İlgi Alanları

GAYRİMENKUL  

Hakkında

Adnan Polat

Yönetim Kurulu Başkanı

Polat Holding

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 1953 yılında Erzurum'da doğdu. Lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans için Amerika'ya giden Adnan Polat, 1976 yılında, Long Island Üniversitesi‘nde İş İdaresi öğrenimini tamamladı.

Polat, mezun olduğu sene Türkiye‘ye döndü ve Polat Holding’e bağlı Polat İnşaat‘ ta şantiye şefi yardımcılığı görevinde çalıştı.1981'den itibaren Ege Seramik yönetim kademelerinde 10 yıl süreyle çeşitli görevlerde bulunan Adnan Polat, 2001 yılında SERKAP (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Birliği) Başkanı oldu. 2002 yılında da Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı seçildi.

Sanayideki yurtdışı atılımları sebebiyle İtalya Cumhurbaşkanı tarafından topluma ve cemiyete hizmet edenlere verilen İtalya Devlet Nişanı ile ödüllendirildi.

Polat, işadamı kimliğinin yanı sıra Türk futbolunun en önemli takımlarından Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanlığını da yaparak, iş hayatındaki başarılarını spor dünyasına da taşıdı. 15 yılı aşkın süre spor kulübünün çeşitli kademelerinde yöneticilik yapan Polat,  1992 – 1996 yılları arasında Galatasaray Kulübü’nde Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı, 2008-2011 yılları arasında da Galatasaray Klübü Başkanı olarak görev yaptı.

Adnan Polat, liderliğini üstlendiği Polat Holding ile Türkiye ve dünyada gayrimenkul, enerji, teknoloji ve ticaret alanındaki yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.