Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Mehmet Ali Tombalak

TÜBİSAD, Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Ali Tombalak
Mehmet Ali Tombalak
TÜBİSAD, Yönetim Kurulu Başkanı

İlgi Alanları

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ  

Hakkında

Mehmet Ali Tombalak, 1987 yılında mezun olduğu Uludağ Üniverisitesi Elektronik Mühendisliği'nin ardından Marmara Üniversitesi'nde işletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Profesyonel hayatına Gaziantep Türk Telekom'da santral mühendisi olarak başlayan Tombalak, 1989-1994 yılları arasında Teleteknik'te iş hayatına devam etmiştir. 1994 yılında Probil'de satış müdürü olarak başladığı görevine genel müdür olarak devam etmiş ve bu görevini şirketin 2001 yılındaki satışına kadar sürdürmüştür. 2002 yılında yabancı bir ortak ile kurduğu Eastern Networks Türkiye'nin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 2007 yılında Probil yönetiminin isteği üzerine ikinci defa gruba CEO olarak katılmış ve bu görevi 2012 yılında Probil'in Netaş'a satılmasına kadar devam ettirmiştir. Netaş'ta altı yıl kurumsal sektör genel müdürlüğünü yaptıktan sonra kendi isteğiyle ayrılmıştır.

Halen kurucusu olduğu Fineksus'un yönetim kurulu başkanlığı yanında, girişimcisi olduğu şirketlerin yönetim ekiplerini desteklemekte ve gönüllü mentorluk yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.