Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Yusuf İbili

AliExpress, Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı/BDT
Yusuf İbili
Yusuf İbili
AliExpress, Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı/BDT

İlgi Alanları

E-TİCARET   PERAKENDE   E-İHRACAT  

Hakkında

Yusuf İbili akademik yolculuğuna İTÜ Tedarik Zinciri & Lojistik alanında uzmanlaşarak başladı. Eğitimini, global olarak üst sıralarda yer alan Macquarie Üniversitesi'nde (#10 Australia, #130 Worldwide) “Global Rekabet Avantajı için Yönetim” üzerine yoğunlaşarak ilerletti. Akademik başarıları arasında PMP Uzmanlık Sertifikası ve Çin'in Global Yüksek Yetenek Programı'ndan aldığı tanınma da bulunmaktadır.

15 yıllık kariyeri boyunca, Alibaba Grubu'nda en belirgin işlerine imza atmıştır. Şu anda AliExpress'te BDT Operasyonları Başkanı (VP Operations CIS) olarak görev yapmaktadır ve uluslararası stratejileri yönlendirmektedir. Daha önceki deneyimleri, B2CDirect ve SPSR-Express şirketlerinde uzmanlığını zenginleştirmiştir. Ancak kariyerinin erken dönemlerindeki Yemeksepeti, Markafoni ve Modnakasta'daki rolleri, e-ticaret alanında temel içgörüler kazandırmıştır.

Global profesyonel yörüngesi onu farklı coğrafyalarda, özellikle Brezilya, Çin, Rusya ve Ukrayna ülkelerinde yaşama ve çalışma fırsatı sunmuştur. 13'ten fazla ülkede operasyonel çalışmalar gerçekleştirmiştir. Liderlik ettiği işlerinde her zaman Müşteri Deneyimi, Ekip Verimliliği ve Stratejik Genişlemeyi/Ölçeklendirmeyi öne çıkarır.