Avi Alkaş

Alkaş & HAN Spaces, Yönetim Kurulu Başkanı
Avi Alkaş
Avi Alkaş
Alkaş & HAN Spaces, Yönetim Kurulu Başkanı

İlgi Alanları

GAYRİMENKUL   AVM   PERAKENDE   OFİS / CO-WORKING  

Hakkında

Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 30 yıla ulaşan deneyimle Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez,  Bayraktar grubu ile Carousel AVM ve İzmit Outlet Center için çalıştıktan sonra 1997 yılında Alkaş Danışmanlık'ı kurdu.  Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketini Dünya'nın önde gelen JLL şirketi ile birleştirmesinden sonra da Türkiye Ülke Başkanı olarak 13 yıl sürdürdüğü görevine halen JLL Israil Başkanı olarak devam etmektedir. 

MAPIC, MIPIM gibi gayrimenkul fuarcılık ve etkinlik konularında hizmet veren Alkaş Perakende Hizmetleri AŞ'nin yanısıra,  Miamai Butik Otel ortaklığından sonra, 2020 yılında da Han Spaces AŞ ile paylaşımlı ofis alanına giren ve pandemi ile birlikte Dijital Network Alkaş (DNA)'ın oluşumunu başlatmış olan Alkaş, ülke genelinde, Avrasya ve Orta Doğu ülkelerinde, “İnsANlar için İnsANlarla çalışarak Mutlu MekANlar ve ZamANlar” sloganıyla ticari gayrimenkul danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir

Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Kipa Çiğli ve Balçova, Armada, KayseriPark, Cevahir, KoruPark, Panora, NaTa Vega, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu'nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye'nin önde gelen projelerinde önemli ve çeşitli görevler üstlenmiştir. 

Eğitim ve Sertifikalar

Avi Alkaş, TÜSİAD, TOBB Perakende Meclisi, TAMPF , AYD gibi mesleki, Türk Yahudi Toplumu, Turkey One, Yanındayız gibi sosyal toplumsal STK larda  yurt içinde ve dışında yıllardır görev almış, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği (ICSC)  European Shopping Center Trust (ESCT)'ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet vererek, ICSC Avrupa ve sonrasında Dünya Ödülleri Jürisi'nde de görev almıştır. Alkaş, ICSC J. Riordan Profesyonel Gelişim Okulu'nun da muhtelif ülkelerdeki eğitim programlarında öğretim üyesidir. 2012'deki vefatı sonrasında oğlu adına kurduğu Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi ile mesleki eğitim çabalarına devam etmektedir.

Gina Alkaş ile evli ve Emir Alkaş'ın babası olan, Robert Kolej ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans ve master dereceleri ile mezun olan 1956 doğumlu Avi Alkaş, uluslararası MRICS, CRX , CSM, CMD ve CLS unvanlarını taşımaktadır.